Bieganie

Co to jest?

 

Bieganie jest jednym z najprostszych, tanich i najbardziej skutecznych form ćwiczeń. Biegać można niemal wszędzie, o każdej porze dnia i nocy. Ten sport wymaga niewiele sprzętu. Bieganie obejmuje szybkie spacery, jogging, biegi na czas i wyścigi - to naprawdę nie ma znaczenia, jak szybko, czy wolno biegasz. Wystarczy znaleźć rytm, który jest dla Ciebie najlepszy, budując stopniowo wytrzymałość i tempo.

Bieganie może być świetną zabawą w ciekawym towarzystwie - można to robić samotnie lub z przyjacielem, poznać nowych przyjaciół z grupy początkującej, udać się do miejscowego parku, a nawet zapisać się do klubu biegaczy.

Na pewno nie musisz uczestniczyć w zawodach, aby cieszyć się z biegania - wystarczy włożyć na nogi buty i robić to, co sprawia tobie największą radość.

Czy to dla mnie?

 

Bieganie to naprawdę sport dla każdego. Dla większości ludzi bieganie jest sposobem, aby zachować dobrą formę i może być wykonywane w dowolnym tempie, na każdą odległość. Możesz to zrobić we własnym rytmie, a wiele osób zaczyna mieszając chodzenia z bieganiem. Bieganie jest towarzyską aktywnością, a uprawianie tej dyscypliny z przyjaciółmi lub spotkanie nowych osób do wspólnego treningu pomaga w motywacji, aby robić to tak często jak tylko możliwe.

Istnieją setki grup biegaczy w całym kraju - szukaj lokalnej grupy w Internecie. Większość zorganizowanych grup jest prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów lub trenerów, w których będziesz mile widziana, niezależnie od poziomu twoich umiejętności i wyszkolenia. Otrzymasz wsparcie i pomoc, której będziesz potrzebowała.

 

Jeśli jesteś osobą, która uwielbia rywalizację, bieganie jest znakomitą aktywnością. Istnieje wiele różnych możliwości, które pomogą Ci się rozwijać i cieszyć się z nowych wyzwań. W całym kraju organizowane są zawody biegowe na krótkie i długie dystanse, łącznie z maratonami, niemal przez cały rok i niezależnie od pogody.

Dlaczego jest to dla mnie dobre?

 

  • Poprawia pracę serca, wzmacnia kości i ścięgna,
  • pomaga poprawić pewność siebie i wygląd ciała,
  • zwiększa funkcje psychiczne i podnosi ogólny poziom energii,
  • świetny sposób na odstresowanie i zmniejszenie stanów lękowych.

Ile to kosztuje?

 

Bieganie jest jednym z najtańszych sportów, gdzie poza butami do biegania potrzebna jest niewielka inwestycja finansowa. Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu lub ubioru. Bieganie może być uprawiane bez jakichkolwiek kosztów - możesz biegać w parkach, na ulicy, czy ścieżkach bez żadnych opłat.

Aby dołączyć do zorganizowanej grupy musisz ponieść opłaty, lecz na ogół są one symboliczne. Program Women's Run umożliwia udział w bezpłatnych treningach w ustalonych dzielnicach.

W Warszawie w programie “Women’s RUN” od 2009 roku były prowadzone bezpłatne treningi w różnych dzielnicach, finansowane  przez Urzędy Dzielnic lub zainteresowane firmy.

 

Od 1 kwietnia 2015 roku istnieje możliwość organizacji treningów biegowych z udziałem instruktora w wybranej dzielnicy. Grupa nie mniejsza niż 10 i nie większa niż 25 osób. Opłata za 3 miesiące (jednogodzinny trening w każdą sobotę miesiąca) to 95 zł / osoby.

Zorganizuj swoją grupę w dowolnej dzielnicy Warszawy lub innym mieście.

Szczegóły w zakładce Treningi.

Jaki sprzęt jest potrzebny?

 

Jedynym istotnym elementem, który trzeba będzie kupić (jeśli jeszcze nie masz) jest dobra para butów. Inwestycja warta zachodu, aby uniknąć kontuzji i obrażeń oraz czerpać przyjemność z biegania. Można je nabyć w każdym sklepie sportowym lub specjalistycznym sklepie dla biegaczy. Większość placówek będzie posiadać personel, który może doradzić, które są najlepsze dla ciebie - upewnij się, że są one wygodne i komfortowe.

Ceny zaczynają się od około 150 zł.

Będziesz również potrzebowała koszulki i szortów, ale te na pewno znajdziesz w swojej szafie. W miarę treningów nabędziesz wszystkie niezbędne elementy stroju, na każdą porę roku i pogodę.

Zapraszamy do śledzenia aktualnie realizowanych działań:

2022 ABK Grupa. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organizator:

Jesteśmy Partnerem:

Partnerzy: