Boks

Co to jest?

 

Boks jest walką pomiędzy dwoma zawodnikami, którzy próbują wykonać skuteczne ciosy na przeciwniku, prowadzona na ogrodzonej linami przestrzeni zwanej ringiem. Sędziwie punktują skutecznie zadane ciosy. Uczestnicy noszą rękawice oraz ochronne kaski na głowę, aby zminimalizować skutki uderzenia. W ostatnich czasach coraz bardziej popularny jest boks bez zadawania uderzeń przeciwnikowi i ich otrzymywania.

Wiele lokalnych klubów oferuje boks jako formę uzupełnienia i innego, dodatkowego rodzaju treningu.

Czy to dla mnie?

 

Większość klubów bokserskich akceptuje kobiety w każdym wieku i poziomie zaawansowania, a najlepszą rzeczą jest to, że można nauczyć się boksu i walczyć jak bokser, nigdy fizycznie nie konkurując z drugą osobą - nie trzeba więc martwić się o opuszczanie siłowni z parą podbitych oczu.

 

Jeśli chodzi o sparing lub walkę, bokserzy są dobierani z przeciwnikiem o podobnej wadze, wieku i poziomie doświadczenia.

 

Boks również pracuje na programach pilotażowych, mających na celu naukę boksu umożliwiając klubom i trenerom zapewnianie sesji bokserskich bezkontaktowych.

Dlaczego jest to dla mnie dobre?

 

Trening bokserski to jeden z najlepszych treningów dla całej masy mięśniowej.

Trenując boks zapewniasz:

 

  • lepszą pracę serca i płuc,
  • tonowanie mięśni i zwiększenie energii,
  • bardzo popularne jest obniżenie wagi i uzyskanie twojego docelowego limitu wagi.

Ile to kosztuje?

 

Typowy roczne członkostwo może być na poziomie 150 zł., a poszczególne treningi w granicach 25 zł. Najlepiej skontaktować sie z klubami w twojej okolicy, aby sprawdzić lokalne realne ceny.

Jaki sprzęt jest potrzebny?

 

Niezbędny będzie sportowy biustonosz i koszulka bez rękawów oraz sportowe spodenki.

Jeżeli uczestniczysz w twojej pierwszej sesji treningowej będziesz mogła wypożyczyć rękawice w klubie.

 

Dla zaawansowanych wskazane jest posiadanie własnych rękawic, skakanki oraz obandażowanie pięści dla zabezpieczenia przed kontuzją. Zalecane są również buty bokserskie.

Zapraszamy do śledzenia aktualnie realizowanych działań:

2022 ABK Grupa. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organizator:

Jesteśmy Partnerem:

Partnerzy: