Kolarstwo

Co to jest?

 

Jest tak wiele różnych sposobów, aby jeździć na rowerze, że naprawdę każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, w tym: kolarstwo szosowe, górskie, BMX, czy rekreacyjne na ścieżkach rowerowych. Wszystkie różnią sie od siebie, chociaż są uprawiane na rowerach i wymagają różnych umiejętności.

Na przykład można by powiedzieć, że wyścigi BMX są bardziej odpowiednie dla młodych wiekiem i duchem osób, ze względu na specyfikę tego sportu, a jazda szosowa może być uprawiana przez wszystkich. Tak czy inaczej, wszystkie rodzaje kolarstwa to świetny sposób, aby zachować dobrą formę i dostać się z punktu A do punktu B. Nie trzeba być zawodnikiem BMX lub uprawiać kolarstwo górskie, aby czerpać z tego przyjemność.

Czy to dla mnie?

 

Kolarstwo to tak naprawdę jazda na rowerze. To śmiesznie łatwe i może być uprawiane przez każdego, kto lubi otwartą przestrzeń i mnóstwo świeżego powietrza. Jest to również świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Ewentualnie, jeśli chcesz konkurować na szosie i poznać nowych przyjaciół, dlaczego nie skontaktować się z najbliższym klubem rowerowym i zostać jego członkiem? Istnieją tysiące podobnie myślących ludzi, którzy lubią konkurencyjną i rekreacyjną jazdę na rowerze każdego dnia.

Dlaczego jest to dla mnie dobre?

 

  • Jazda na rowerze jest doskonałym sposobem na poprawienie układu krążenia,
  • ,a niewielki wpływ na stawy, zwłaszcza kolana,
  • jeśli dołączysz do grupy lub klubu może to być bardzo towarzyski sport.

Ile to kosztuje?

 

To zmienia się w zależności od rodzaju kolarstwa, które chcesz uprawiać. Dobry rower będzie kosztował około 500 zł, ale cena może być bardzo różna w zależności od tego, czy chcesz uprawiać konkretny typ jazdy na rowerze. Podczas jazdy na rowerze, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Najistotniejszy jest kask, który może kosztować ponad 40 zł, ale jest to prawdopodobnie najważniejszy element zestawu rowerowego.

Jaki sprzęt jest potrzebny?

 

  • Rower,
  • kask,
  • odpowiednia odzież dostosowana do pogody i spodnie, które nie wkręcą się w łańcuch lub koło,
  • jeśli wybierasz się na dłuższe przejażdżki dobrze było by zaopatrzyć się w wyściełane spodenki dla większego komfortu,
  • odblaskowe ubrania i światła do jazdy w ciemnościach.

Zapraszamy do śledzenia aktualnie realizowanych działań:

2022 ABK Grupa. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organizator:

Jesteśmy Partnerem:

Partnerzy: